Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Inauguracja roku akademickiego w Instytucie Nauk Religijnych w Gródku Podolskim

Inauguracja roku akademickiego w Instytucie Nauk Religijnych w Gródku Podolskim

20 października w INR odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. W tym roku szeregi studentów powiększyły się o 17 osób.

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej Mszy świętej, celebrowanej przez biskupa Leona Dubrawskiego, który w swej homilii zachęcał studentów by nie tylko rozwijać swój umysł, ale także nie zapominać o rozwoju duchowym.

Kierownik Działu Medialnego diecezji Kamienicko-Podolskiej o. Mykoła Myszowski wspominał o aktualnych problemach społeczeństwa, np. o korupcji, jako wyznaczniku wiary i niewiary, natomiast Rektor o. Wiktor Biłous opowiedział krótko o pracy i życiu Instytutu.

Podczas inauguracji padło kilka słów podsumowujących rok ubiegły, mianowicie w zeszłym roku studia podjęło 25 osób, a ogólna liczba wszystkich studentów sięgnęła 67 osób. Liczba nauczycieli akademickich to 25 wykładowców, którzy przekazują wiedzę w ramach czterech specjalizacji.

Instytut w Gródku założył o. Andrzej Maciąg, który w roku 1993 wraz z o. Janem Olszańskim powołali do życia kursy katechetyczne, które później przekształciły się w Instytut Nauk Religijny. Od roku 1998 Instytut był filią Luterańśkiego Uniwersytetu w Rzymie, natomiast od roku 2012 pomiędzy INR a Katolickim Uniwersytetem Lubelskim im. św. Jana Pawła II została podpisana umowa o współpracy.

Sergiusz Tolstichin, na podstawie informacji CREDO, 21.10.15 r.