Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ilość polskich wiz wydanych obywatelom Ukrainy ciągle wzrasta

Ilość polskich wiz wydanych obywatelom Ukrainy ciągle wzrasta

Obecnie Konsulat Generalny RP we Lwowie, rozumiejąc potrzebę tych obywateli Ukrainy, których działalność wymaga okresowych wyjazdów do Polski ciągle podejmuje działania, mające na celu zwiększenie liczby wydanych wiz.

W szczególności, o ich skuteczności świadczy ten fakt, iż w lipcu br. za pośrednictwem polskiej placówki we Lwowie wydano 51 070 wiz. W lipcu 2015 roku wydano 32 841 takich wiz. Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu 7 miesięcy 2016 lwowski KG RP wydał 294 777 wiz.

Osiągnięcie takich wyników nie byłoby możliwe bez przestrzegania zasad koniecznej uprzedniej rejestracji w celu złożenia dokumentów w Punktach Przyjmowania Wniosków Wizowych lub przez system e-konsulat. Warto zaznaczyć, że firma VFS Global, będąca operatorem centrów wizowych Rzeczypospolitej Polskiej, wybrała Kredobank dla realizacji projektu doskonalenia rejestracji interesantów w punktach przyjmowania wniosków wizowych.

Projekt przewiduje wprowadzenie spersonalizowanej uprzedniej opłaty za usługi centrów wizowych w placówkach bankowych jako warunek rejestracji. Z doświadczenia uruchomionego projektu widoczne są pozytywne zmiany – znacznie się zmniejszył czas oczekiwania na złożenie dokumentów na wizę. Nowy system również zminimalizował wpływ na rejestrację ze strony nieuczciwych pośredników oszustów.

A zatem, wg procedury obywatel, który stara się o wizę do Polski, może zwrócić się do dowolnego oddziału Kredobanku oraz z góry zapłacić za usługi centrum wizowego, okazując dowód osobisty i paszport zagraniczny. Po tym bank generuje dla każdego klienta unikalny personalny kod, związany z jego danymi osobistymi. Po upływie 24 godzin od momentu opłaty należy zarejestrować się dla złożenia dokumentów na wizę na stronie punktu przyjmowania wniosków wizowych. Otrzymany kod należy wprowadzić do formularza rejestracyjnego na stronie lub powiedzieć telefonicznie konsultantowi. Kod jest ważny w ciągu 6 miesięcy od momentu zapłaty.

Igor Gałuszczak, Lwów, opracowanie Irena Rudnicka, 05.08.16 r.