Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » III „ChopinFest” w Radomyślu

III „ChopinFest” w Radomyślu

11 czerwca o godzinie 13. ponad 200 osób zgromadziło się na III Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Radomyślu (obw. żytomierski).

W przepięknej scenerii średniowiecza pod gołym niebem dla gości z całej Ukrainy, Polski innych krajów w wykonaniu utalentowanych artystów zabrzmiała muzyka Fryderyka Chopina.

Na spotkanie z żywą muzyką polskiego kompozytora przybyło także liczne grono Polaków z Kijowa, Żytomierza, Winnicy i innych miast. Słowo powitalne wygłosili Ambasador RP w Kijowie Henryk Litwin oraz główny organizator imprezy i właścicielka zabytkowego zespołu architektonicznego w Radomyślu doktor medycyny Olha Bohomolec.

W przeciągu  następnych dwóch godzin muzyka Chopina cieszyła ucho żywo reagującej publiczności. Największymi brawami nagradzano najmłodszych artystów, którzy nie bali się odtworzyć na klawiaturze fortepianu skomplikowanych pod względem techniki wykonania utworów polskiego kompozytora.

Celem radomyślskiego „ChopinFestu” jest popularyzacja dzieł Fryderyka Chopina na Ukrainie i integracja na płaszczyźnie kulturowej Ukraińców i Polaków.

Szersza relacja z III „Chopinfestu” w Radomyślu już wkrótce.

Słowo Polskie, zdjecia: Dziennik Kijowski, K.B., 13.06.16 r.