Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » II Puchar Świętego Jana Pawła II w Berdyczowie

II Puchar Świętego Jana Pawła II w Berdyczowie

Na początku października w Berdyczowie odbył się turniej o Puchar Świętego Jana Pawła II Uczestnikami była młodzież do lat 17.

W zawodach wzięło udział pięć drużyn: ChKP „Sanktuarium” (Dowbysz), ChKP „Alfa” (Żytomierz), ChKP „Agema Dei” (Żmerynka), ChKP „Fraternitas” (Szepetówka) oraz gospodarze turnusu – KP „Karmel” (Berdyczów).
Turniej o Puchar  Jana Pawła II został zorganizowany dlatego, że Karol Wojtyła był wielkim fanem sportu. W młodości uczęszczał na zajęcia sportowe w Wadowicach, później w Krakowie. Jako Papież też znaczną uwagę poświęcał sportowi. A po drugie,  Jan Paweł II był Polakiem, a to dla uczestników polskiego pochodzenia było  okazją do głębszego poznania  postaci Świętego. Po trzecie, październik jest miesiącem, który jest bardzo związany z życiem Świętego Jana Pawła II: 16 października 1978 roku został wybrany na Papieża, a 22 października to dzień liturgicznego wspomnienia Świętego Jana Pawła II w Kościele Katolickim.

Na początku turnieju odbyła się msza święta. Liturgię prowadził ks. Józef Kucharczyk OCD, delegat prowincjała Zakonu Karmelitów Bosych na Ukrainie.

Następnie wystartowały mecze na stadionie „Szkirianyk”. W pierwszym meczu gospodarze FK „Karmel” przegrali „Alfą” z Żytomierza z wynikiem 0:4. Mecz drużyny „Agemą Dei” z Żmerynki i „Sanktuarium” z Dowbysza zakończył się z wynikiem 2:2. W spotkaniu  drużyn franciszkanów z Żytomierza i Szepetówki, zwycięstwo zdobyła drużyna „Fraternitas” z wynikiem 3:2. W meczu pomiędzy „Karmelem” i „Agemą Dei” z Żmerynki, berdyczowscy piłkarze przegrali 2:5. W grze pomiędzy drużynami z Szepetówki i Dowbysza – 3:3. W meczu pomiędzy „Agemą Dei” z i „Alfą” z Żytomierza, zwyciężyła drużyna z Żmerynki z wynikiem 3:1. FK „Karmel” przegrał  z „Fraternitasowi” z Szepetówki  wynikiem 0:1.

W następnym meczu drużyna z Dowbysza z przekonującym wynikiem 3:0 pokonała drużynę z Żytomierza. W ostatnim meczu spotkały się „Agema Dei” z Żmerynki i „Fraternitas” z Szepetówki. Gra zakończyła się zwycięstwem drużyny z Żmerynki  wynikiem 2:0.

Z wynikiem 10 punktów, drużyna „Agema Dei” z  Żmerynki została zwycięzcą turnieju. W ostatnim meczu turnieju spotkały się FK „Karmel” i „Sanktuarium” z Dowbysza. Dowbyscy piłkarze wygrali  1:3.
Turniej zakończył się następującymi wynikami, drużyna „Agema Dei” z Żmerynki zajęła pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęła drużyna FK „Sanktuarium” z Dowbysza, trzecie miejsce – „Fraternitas” z Szepetówki, czwarte miejsce – „Alfa” z Żytomierza i piąte miejsce – FK „Karmel” z Berdyczowa.

Na zakończeniu odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród. Wręczyli je ojciec Józef Kucharczyk OCD, delegat prowincjała Zakonu Karmelitów Bosych na Ukrainie, ojciec Krzysztof Urbański OCD, kurator FK „Karmel” i organizator turnieju, prezes zarządu FC „Karmel” Maksym Żeleznicki.

Wszyscy uczestnicy turnieju  otrzymali prezenty – piłki piłkarskie i dyplomy , a  drużyna-zwycięzca otrzymała puchar z obrazem św. Jana Pawła II.

Organizatorzy wspólnie z przedstawicielami drużyn wybrali najlepszego bramkarza, obrońcę, napastnika i zawodnika turnieju, a także najlepszych graczy w składzie każdej drużyny. Najlepszym graczom wręczono dyplomy i pamiątkową statuetkę, a najlepsi zawodnicy  drużyn otrzymali dyplomy i książki o Berdyczowskim Sanktuarium.

Na zakończenie turnieju swoimi wrażeniami podzielił się najlepszy gracz turnieju, przedstawiciel zwycięskiej drużyny „Agema Dei” z Żmerynki Stanisław Wysztaluk. „Bardzo fajny turniej, organizacja na wysokim poziomie. Mocni rywale, było z kim walczyć. Życzę wszystkim sukcesu. Nasza drużyna nazywa się – „Agema Dei”, co oznacza „Gwardia Boga”. Gramy razem od 9-10 lat, wtedy zaczęliśmy jeździć na różne turnieje. Także razem trenujemy , pracujemy nad sobą”, – powiedział gracz ChFK „Agema Dei” (Żmerynka) Stanisław Wysztaluk.

FK „Karmel” wyraża podziękowania za wszelką pomoc i wsparcie braci Orderu Karmelitów Bosych, zwłaszcza ks. Józefowi Kucharczykowi OCD, delegatowi prowincjałowi Orderu Karmelitów Bosych na Ukrainie ks. Krzysztofowi Urbańskiemu, kuratorowi FK „Karmel” ks. Rafałowi Myskowskiemu OCD, proboszczowi parafii i mecenasom drużyny Włodzimierzowi Lewandowskiemu, Giennadijowi Radzymińskiemu, a także parafianom, dyrektorowi DMSZS Aleksandrowi Podgorczukowi.

Walentyna Jusupowa, http://www.karmel.org.ua, 23.10.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code