Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » II Konkurs Historyczny „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

II Konkurs Historyczny „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce ma zaszczyt zaprosić szkoły, uczniów do wzięcia udziału w II Konkursie Historycznym „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”.

Historia jest bardzo ważna w naszej tożsamości narodowej. Historia jest to po prostu wytłumaczenie i wykazanie, dlaczego dziś jesteśmy takimi jakimi jesteśmy, a czemu nie jesteśmy inni. Nasze zwyczaje i obyczaje, życie rodzinne, prawa, nasz język, ubiór, nasze upodobania, to przecież nie od wczoraj obowiązuje, ani przecież nie powstało jednego dnia, ale właśnie nabierało kształtu przez wiele wieków.

Teraźniejszość jest dla myślącego człowieka zagadką, ale taką którą można rozwiązać. Te zagadkę rozwiązuje historia. Kto ją pozna, ten dopiero zrozumie dobrze swoje czasy. Zrozumienie współczesności pozwoli wtedy na łatwiejszą ocenę co dla przyszłości jest lepsze.

>>>> Regulamin Konkursu<<<<

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 23.10.16 r.