Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Idzie dobry święty!

Idzie dobry święty!

8 grudnia święty Mikołaj zawitał do uczniów ze „Szkoły Wiedzy o Polsce” przy ŻOMPO Związek Szlachty Polskiej.

Jak wszyscy wiedzą, dzieci bardzo lubią prezenty i słodycze dlatego zawsze z niecierpliwością czekają na świętego Mikołaja, bo on zawsze ma coś dobrego dla grzecznych dzieci.

Razem z nauczycielką pani Heleną dzieci przygotowali na powitanie gościa ciekawy program. Zaproszony święty Mikołaj na lekcję języka polskiego miał specjalną misję — sprawdzić nie tylko jak dzieci się zachowują, lecz również ich poziom znajomości języka polskiego.

Piosenką o świętym Mikołaju dzieci zaprosili gościa do klasy. Gość z brodą i dużym workiem prezentów oraz dobrego humoru zawitał do klasy.

Zaczęło się nasze spotkanie z zadawania przez Mikołaja pytań dzieciom o zachowaniu się dzieci w szkole, w domu i na ulicy, o dobrych uczynkach w ciągu roku — opowiedziała wychowawczyni, pani Helena.

Mikołaj sprawdzał również zeszyty uczniów i chętnie przyjął, na znak podziękowania za wizytę rysunki i piosenki od dzieci. Wszyscy bardzo się ucieszyli kiedy Mikołaj zaczął rozdawać świąteczne prezenty, słodycze, które świętemu Mikołajowi pomógł kupić Konsulat Generalny RP w Winnicy. Dużo dzieci po raz pierwszy spróbowali na smak polskie słodycze.

– Bardzo chcemy, aby postać Świętego Mikołaja nie była postrzegana przez dzieci wyłącznie jako źródło otrzymania prezentów, ale, żeby Mikołaj był dla nich autorytetem dobra, głębokiej wiary i zachęty do szlachetnych uczynków — podsumowała prezes ŻOMPO Związek Szlachty Polskiej pani Natalia Iszczuk.

Po zakończonej zabawy wszyscy uczestnicy odprowadzili Św. Mikołaja, który pojechał do innych grzecznych dzieci, zaśpiewali pożegnalne piosenki i zaprosili na ponowne spotkanie za rok. Natomiast prezes Natalia Iszczuk złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Anna Denysiewicz, 10.12.15 r.