Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Hrywna i rubel na tle przygotowania się do zaciętych walk, tracą na wartości

Hrywna i rubel na tle przygotowania się do zaciętych walk, tracą na wartości

Źródło - ukrinform.uaPóki hrywna i rosyjski rubel rekordowo tracą na wartości w stosunku do dolara, na wschodzie Ukrainy rosną nowe potężne linie obrony.

8 listopada oficjalny kurs ukraińskiej hrywny wobec amerykańskiego dolara stanowił 15,2 hrywny za 1USD. Tak samo rosyjska waluta spadła do 48 rubli za 1 USD bijąc historyczne rekordy. Kiedy rosyjskie władze wydają miliardy dolarów na utrzymanie kursu swojej waluty, Ukraina zdecydowała się „odpuścić” hrywnę.

Tymczasem w obwodzie donieckim oraz ługańskim rośnie pierwsza, druga i trzecia linia obrony przeciwko ofensywie rosyjsko-terrorystycznego ugrupowania. Ataki oczekiwane są z trzech kierunków. Na 8 listopada siły Ukrainy i rosyjsko-terrorystyczne były mniej więcej jednakowe z punktu widzenia ilości żołnierzy oraz czołgów. W sztabie ATO ogłoszono, że Ukraińcy teraz gotowi sa odeprzeć każdy atak przeciwnika. Wszystko zależy od tego, jak daleko Rosja posunie się w swoich planach i czy w wypadku oczekiwanej ofensywy zastosuje samoloty bojowe.

Słowo Polskie, 07.11.14 r.

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code