Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Historia o tym, jak Święty Mikołaj zawitał do szkoły im. Grocholskich

Historia o tym, jak Święty Mikołaj zawitał do szkoły im. Grocholskich

W przededniu cudownego zimowego święta, kiedy 6 grudnia Święty Mikołaj przychodzi do domów grzecznych dzieci i zostawia im wspaniałe prezenty, uwagą gościa z białą brodą nie została ominięta także młodzież z Polskiej Szkoły im. Grocholskich w Winnicy.

3 grudnia zgodnie z planem nauczycielki Lidii Paulukiewicz, skierowanej do pracy na Ukrainie przez ORPEG, uzgodnionym oczywiście z „kancelarią Św. Mikołaja”, zwyczajni pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści zmienili się w w specjalistów w dziedzinie handmade. Pod opieką doświadczonej nauczycielki tworzyli oni bożonarodzeniowe zabawki, które później powędrują na choinki w ich własnych domach. Dzieci wspaniale się bawili i w sposób interaktywny uczyli się języka polskiego.

Kiedy już wszystkie zabawki, bombki, choinki i jelenie zostały ukończone i udekorowane różnymi błyskotkami, pojawił się Święty Mikołaj. Zostawił prezenty i poleciał do innych grzecznych dzieci, którzy z niecierpliwością na niego czekały.

Młodzież bardzo ucieszyła się, kiedy zobaczyła te wspaniałe prezenty i cukierki a potem z radością pobiegła do domu, żeby pochwalić się rodzicom nimi oraz własnoręcznie wykonanymi zabawkami.

Stowarzyszenie „Kresowiacy”, przy którym działa Szkoła im. Grocholskich, serdecznie dziękuję KG RP w Winnicy oraz Fundacji „Wolność i Demokracja” za wyposażenie Św. Mikołaja w prezenty dla młodzieży polskiego pochodzenia w Winnicy.

Wiktoria Draczuk, 07.12.16 r.