Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » „Halloween po dominikańsku w Kijowie”

„Halloween po dominikańsku w Kijowie”

31 października w wigilię Wszystkich Świętych, w kaplicy św. Hiacynta w Instytucie Św. Tomasza z Akwinu w Kijowie, odbył się „Halloween po dominikańsku”, czyli wieczór ze świętymi dominikańskimi.

Uroczystość rozpoczęła się od Liturgii Świętej o godzinie 18:00. Podczas homilii ojciec Dominik Simon OP na przykładzie świętych podkreślił, że nie rodzą się świętymi, lecz nimi zostają poprzez posłuszeństwo i służenie, i to, że tylko Bóg jest bezgraniczną miłością, tylko Bóg jest nieskończony.

W dalszym ciągu było wieczorne nabożeństwo z okazji uroczystości Wszystkich Świętych w klasztorze dominikanów. Podczas modlitwy uwielbienia rozmyślaliśmy nad pismami dominikańskich świętych, mistyków, nauczycieli Kościoła, filozofów, teologów i uwielbialiśmy Boga pieśniami (po łacinie).

Wstęp do modlitwy wygłosiła Mariana Sziposz, natomiast modlitwę wstępną i końcową do świętych i o świętych poprowadził o. Piotr Oktaba OP.

Zakończyliśmy wszystko rozmową o Halloween, jego pochodzeniu, współczesnych stereotypach i rozumieniu tego święta przy herbacie i ciastkach oraz swobodnej komunikacji na różne tematy. Wydawnictwo Kairos dokonało rabatów (50%) na książki legend o dominikanach i św. Dominiku.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 6 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code