Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » GROUP DF poinformowała o wstrzymaniu produkcji amoniaku i saletry w Równem z powodu rosyjskich ostrzałów

GROUP DF poinformowała o wstrzymaniu produkcji amoniaku i saletry w Równem z powodu rosyjskich ostrzałów

Fot. rivne_media

Praca największego przedsiębiorstwa chemicznego w regionie równieńskim Rivneazotu 22 października została wstrzymana z powodu rosyjskiego ostrzału rakietowego infrastruktury energetycznej.

Na oficjalnej stronie internetowej międzynarodowej firmy Group DF, która jest właścicielem Rivneazot można przeczytać, że ze względu na brak prądu wstrzymano produkcję amoniaku, kwasu azotowego, i saletry. Z informacji wynika, że warsztaty zostały zatrzymane zgodnie z przepisami, a „stan środowiska pozostaje w granicach normy”.

„Dalsze wznowienie działalności nastąpi w porozumieniu z lokalnymi władzami po przywróceniu stabilnych dostaw energii elektrycznej z użyciem dwóch linii zapasowych, zgodnie z wymogami technicznych przepisów produkcji” – podał w oświadczeniu serwis prasowy Group DF.

Zauważono także, że Rivneazot „w pełni wypełni wszystkie zobowiązania wobec zamówień rolników i gospodarstw rolnych w zakresie dostaw nawozów mineralnych w sezonie jesiennym”.

Służba prasowa dodała, że atak rakietowy nie wpłynął na pracę oczyszczalni, do których trafia większość ścieków z Równego.

22 października wojska rosyjskie przypuściły atak rakietowy na obiekty systemu energetycznego w obwodzie rówieńskim. W efekcie prawie 175 000 abonentów zostało bez prądu. Dostawy prądu są stopniowo przywracane.

Marek Sztejer za: GROUP DF, 26 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code