Jesteś tutaj: Home » inne » Grojsman rozważa stworzenie „elektronicznego parlamentu”

Grojsman rozważa stworzenie „elektronicznego parlamentu”

Źródło - rada.gov.ua

Dotychczasowa formuła elektronicznego komunikowania się zwykłych obywateli Ukrainy z parlamentarzystami w Radzie Najwyższej nie nosiła oficjalnego charakteru. Na stronie internetowej rada.gov.ua uprzedzono, że sekretariat tego organu władzy zobowiązuje się do odpowiadania wyłącznie na listy wysyłane pocztą tradycyjną.

12 marca przewodniczący ukraińskiego parlamentu Wołodymyr Grojsman na konferencji prasowej ogłosił  rozpoczęcie prac nad reformą systemu komunikacji pomiędzy obywatelami a systemem zarządzania państwem: „Przed nami stoi zadanie reformowania centralizowanego i mało efektywnego systemu władzy kraju w europejski i stworzenia nowoczesnego państwa. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj parlament. Przygotowaliśmy plan reform tej instytucji, która przewiduje m.in. stworzenie „elektronicznego parlamentu”, co powinno ułatwić komunikowanie się parlamentarzystów i przeciętnych obywateli”.

– Droga do „elektronicznych deputowanych” – to jeden z kroków do stworzenia demokratycznego społeczeństwa oraz podstawa zwalczania korupcji – poparł propozycję spikera amerykański dyplomata Geoffrey Pyatt.

Słowo Polskie, 13.03.15 r.; KZ