Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Gratulujemy zwycięzcy!

Gratulujemy zwycięzcy!

11 lutego 2014 roku redakcja gazety „Słowo Polskie” przeprowadziła losowanie zwycięzcy w XVII edycji konkursu krajoznawczego „Zgadnij, gdzie to jest?”

Wśród kilkunastu uczestników, którzy nadesłali listy z poprawną odpowiedzią, szczęście uśmiechnęło się do Walerego Kota, który skorzystał z iPhone w celu dostarczenia nam poprawnej odpowiedzi.

Przypomnimy, że w styczniowym numerze gazety umieściliśmy zdjęcie pałacu Potockich w Antoninach na Podolu, wykonane w połowie XIX wieku. Na tym zdjęciu widać trzy wielbłądy a w tle gospodarzy ogromnej posiadłości. 

Dziś w Antoninach o byłym przepychu świadczy tylko piękna kuta brama z herbami Pogonią i Pilawą, budynek kordegardy i stajnie dla koni i wielbłądów. Pałac został doszczętnie zniszczony przez barbarzyńców ze wschodu. Rosjanie obrabowali i spalili posiadłość w Antoninach, jak i setki innych polskich domów na Podolu…

Gratulujemy zwycięzcy wygranej i zapraszamy wszystkich czytelników gazety „Słowo Polskie” oraz portalu SlowoPolskie.org do kolejnej zabawy w zgadywanie. Teraz w XVIII edycji naszego konkursu proponujemy wam wycieczkę na północny wschód Kresów I RP, gdzie znajduje się miasto z największym skupiskiem osób polskiego pochodzenia.

Prosimy odgadnąć, gdzie znajduje się katedra ze zdjęcia i wysłać odpowiedź do 28 lutego pod adres [email protected] Nagrody ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Winnicy czekają!

Red., bwp 

Zadania konkursowe w styczniu i lutym

Zestawy nagród, ufundowanych przez KG RP w Winnicy

Wideo z losowania z udziałem Ani Szłapak (operator i montażysta Anatol Fedoryszyn)

{youtube}i73ouK0H4OE{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code