Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » „Gołąb Pokoju” – nowe przedstawienie Teatru Polskiego im. Kraszewskiego

„Gołąb Pokoju” – nowe przedstawienie Teatru Polskiego im. Kraszewskiego

Z początkiem jesieni aktywizowało się życie Polaków Winnickiego Okręgu Konsularnego. Wraz z początkiem zajęć w polskich szkołach oraz festiwali kultury polskiej, otwarcie sezonu teatralnego zapowiedział Teatr Polski im. Kraszewskiego oraz Polskie Studium Teatralne w Żytomierzu.

Na godzinę 18.00 w czwartek 12 września reżyser teatru Mikołaj Warfołomiejew i jego podopieczni zaplanowali premierę monowystawy „Gołąb pokoju”, bazowanej na sztuce Włodzimierza Zujewa. Muzykę do przedstawienia napisał Andrzej Wojaczek, w głównej roli wystąpi Mikołaj Murzanowski.

Przedstawienie „Gołąb Pokoju” zostanie zaprezentowane na sali Żytomierskiego Uniwersytetu Pedagogicznego im. I. Franki, wejście od ul. Puszkińskiej.

Wstęp wolny.

Wszyscy wiedzą, że najmocniejszą z punktu widzenia człowieka jest miłość matki do swojego dziecka. Ale nawet ta miłość czasami jest tragiczna w skutkach. „Gołąb Pokoju” – to historia jednego człowieka, który przez nadmierną miłość matki trafił w sytuację, z jego punktu widzenia bez wyjścia.

Mikołaj Warfołomiejew

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code