Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Gest ukraińsko-tureckich sympatii

Gest ukraińsko-tureckich sympatii

Turecka firma Haci Productions wyprodukowała tzw. „motivation video”, poświęcone ukraińskim siłom zbrojnym. W dwuminutowym filmiku pokazano wojska lądowe w natarciu, awiację oraz flotę.

Turecki filmik był odpowiedzią na inicjatywę ukraińskich aktywistów z People’s Project, którzy w dniu zestrzelenia przez turecki F16 rosyjskiego bombowca SU-24 zmontowali własny film o tureckich siłach powietrznych.

– Dziękujemy naszym ukraińskim przyjaciołom za wideo, przez nich przygotowane – tak Turcy podpisali ukraiński „filmowy gest przyjaźni”.

Po tym, jak turecki myśliwiec zestrzelił w swojej przestrzeni powietrznej rosyjski bombowiec, Putin nakazał wprowadzić wizy dla obywateli tureckich, przybywających do Rosji i wprowadził embargo na import tureckich towarów do swojego kraju.

Turcy mają dużo nowocześniejsze uzbrojenie w porównaniu z wojskiem rosyjskim. W wypadku eskalacji konfliktu Turcy mają wszystkie szanse pokonać Rosję, jeżeli oczywiści Putin nie zgodzi się na użycie broni jądrowej. O możliwym zbombardowaniu Stambułu 27 listopada wspomniał rosyjski propagandzista Żyrinowski.

Słowo Polskie, 28.11.15 r.

{youtube}ZIJGMfJeKrw{/youtube}

{youtube}2uMoUW6Ksjc{/youtube}