Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » “Gdzie mieszka zdrowie” w Żytomierzu

“Gdzie mieszka zdrowie” w Żytomierzu

W dniach 6-9 czerwca br. w miejskim parku im. Gagarina w Żytomierzu zorganizowano Festyn „Żytomierz Workshop 2019”.

Urbanistyczny Festiwal idei rozwoju miasta w Żytomierzu odbył się już po raz czwarty. W tym roku Workshop w Żytomierzu poświęcony jednemu z głównych priorytetów Koncepcji rozwoju Żytomierza do 2023 roku „Aktywne miasto”, uwzględniając następne kierunki rozwoju: kultura, sport, turystyka, zachowanie i rozwój historyczno-kulturalnego dziedzictwa miasta, zdrowy sposób życia, ekologicznie bezpieczny miejski transport i jazda na rowerach. Festiwal został zainicjowany przez mera miasta Żytomierz Sergija Suchomlyna i kierownika projektu „Integrowany rozwój miast w Ukrainie” przy wsparciu niemieckiej organizacji „Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH” Michaela Engiela.

W ciągu czterech dni Festiwalu w parku zaprezentowano idee aktywnych mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz władzy.

W ramach Festynu w dniu 7 czerwca zorganizowano uliczny quest „Gdzie mieszka zdrowie. Poruszaj się świadomie – żyj aktywnie”. W ramach zabawy zostały organizowane sześć stacji, gdzie uczestnicy poznawali składniki zdrowia oraz czym ogólnie jest zdrowie. Na każdej stacji odbywały się ciekawe warsztaty, zabawy, śpiewano pieśni patriotyczne, zajęcia z nadania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. Partnerem organizacji questu „Gdzie mieszka zdrowie. Poruszaj się świadomie – żyj aktywnie” m.in. wystąpiła organizacja społeczna „Studencki Klub Polski” i „Pazl” Sp. z o.o.

Udział w przedsięwzięciu wzięli uczniowie, studenci, wykładowcy, ogólnie ponad 100 osób. Dziękuję wolontariuszom Klubu, studentom oraz tym, kto dołączył się do organizacji tej imprezy.

Walentyna Jusupowa, 14 czerwca 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code