Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Gabinet Ministrów chce skrócić naukę w szkołach do 9 lat

Gabinet Ministrów chce skrócić naukę w szkołach do 9 lat

Źródło - unian.uaUkraiński rząd rekomenduje skrócić termin obowiązkowego nauczania w ukraińskich szkołach ogólnokształcących z 11 do 9 lat.

Jednym z celów, prześladowanych przez urzędników, jest optymizacja wydatków na oświatę, drugim – dostosowanie systemu ukraińskiej edukacji do standardów unijnych. Odpowiedni zmiany do ustawodawstwa przygotowało Ministerstwo Finansów Ukrainy.

Na Ukrainie dzieci rozpoczynają naukę w wieku 6-7 lat i kończą ją w 17-18 lat. W innych krajach sytuacja wygląda następująco: według UNESCO w Austrii, Czechach, Serbii, na Białorusi, w Grecji, Chorwacji, Czarnogórze, Słowenii, Chinach, Japonii, Izraelu obowiązkowa edukacja obliguje chodzenia do szkoły dzieci w wieku od 6 do 15 lat. W Finlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii, Hiszpanii, Danii, Włoch, Kanady – dzieci muszą chodzić do szkoły od 6 do 15 lat, w Gruzji – od 6 do 12 lat.

Słowo Polskie, 11.12.14 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code