Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” obchodziła 30-lecie swojej działalności

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” obchodziła 30-lecie swojej działalności

Fot. pol.org.pl

23 października odbył się koncert galowy, będący inauguracją obchodów 30-lecia istnienia Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz zbliżającej się 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Widownia wileńskiej Sali Koncertowej Compensa była wypełniona po brzegi. W repertuarze koncertu znalazły się polskie piosenki patriotyczne oraz interpretacje muzyki rozrywkowej w wykonaniu takich artystów jak Ewelina Sašenko i Krzysztof Iwaneczko. Akompaniowała im Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, pod batutą Rafała Jackiewicza – kompozytora oraz saksofonisty.

– Przez 30 lat Fundacja chyba najprężniej działała w Wilnie, realizowała najwięcej zadań – w ten sposób wydarzenie zainaugurował Prezes Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie, Mikołaj Falkowski. – Litwa była zawsze numerem pierwszym na mapie naszej działalności i ten koncert ma szczególny wydźwięk.

Podczas Koncertu Galowego zorganizowana została zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum bł. Księdza Michała Sopoćki w Wilnie. W trakcie wydarzenia, wolontariusze wraz z pracownikami Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” zbierali datki do specjalnie oznaczonych puszek, możliwe było przekazanie wsparcia także przy pomocy karty płatniczej. Wspólnym wysiłkiem udało się zebrać 6608,60 Euro. Całość zebranej gotówki przeznaczona zostanie na opiekę medyczną i pielęgniarską dzieci i dorosłych, nieuleczalnie chorych na choroby onkologiczne, którymi opiekuje się placówka założona przez siostrę Michaelę Rak. Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wsparły tę piękną inicjatywę i dzięki którym akcja zakończyła się tak wielkim sukcesem.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz organizację Polska Scena Muzyczna na Litwie.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Premiera w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2022. Wydarzenie współfinansowane przez ORLEN Lietuva.

Słowo Polskie za: PPnW, Fot. Waldemar Dowejko, 29 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code