Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Franciszkańskie spotkanie młodzieży w formacie OpenAir

Franciszkańskie spotkanie młodzieży w formacie OpenAir

W maju franciszkańska młodzież gromadziła się w Baranówce na Żytomierszczyźnie.

W spotkaniu wzięło udział około 100 osób z całej Ukrainy. Młodzież przybyła z Winnicy, Kijowa, Żytomierza, Szarogrodu, Szepietówki, Perszotrawenska, Polanki, Ceberki, Ulanówki, Olszanki, Połonnego i Baranówki.

Uczestnicy zjazdu spędzili razem weekend. I jak sami mówią, nie chciało im się żegnać: „W dniach rekolekcji pogoda dopisała i dlatego mięliśmy możliwość uczestniczyć we Mszy Świętej o świcie. Mogliśmy się cieszyć nie tylko Słowem Bożym, lecz także pierwszymi promykami słońca, śpiewem ptaków i kumkaniem żab! W piątek rozważaliśmy nad adoracją, którą przygotowała młodzież z Żytomierza. Adorację oprawiał przepiękny śpiew pieśni o głębokiej treści!”.

Sobota okazała się nie mniej aktywna, po porannej Mszy młodzież poszła na spacer ulicami pięknego miasteczka, które zadziwiało pięknem swej natury! Późnym popołudniem katolicy wzięli udział w kweście, przygotowanym przez parafian z Baranówki. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni! Oczywiście, w sobotni wieczór nie zabrakło dyskoteki, kiełbasek, ogniska i piosenek pod akompaniament gitary.

Irena Rudnicka na podstawie informacji credo-ua.org, 02.06.16 r.