Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Forum Młodych Polaków w d. Stanisławowie

Forum Młodych Polaków w d. Stanisławowie

Źródło - www.angielskiwesola.plOd 28 listopada do 2 grudnia b.r. w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowie) Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego realizuje projekt pt. „Forum Młodych Polaków” dla liderów środowisk polskich zamieszkałych na Ukrainie.

Forum Młodych Polaków skierowany jest do aktywnych osób polskiego pochodzenia z całej Ukrainy, które angażują się społecznie. Każdy uczestnik odnajdzie w Forum, to co jest dla niego najważniejsze. Młodzież, która potrafi angażować się, poświęcać swój czas dla innych jest perspektywiczna dla rozwoju środowiska w którym działa. Zintegrowanie liderów z całej Ukrainy pozwoli im zdobyć nową wiedzę i umiejętności, które z pewnością będą mogli wdrożyć w przyszłości.

Przy Pańskim zainteresowaniu oraz skierowaniu osób na Forum kontynuacja projektu możliwa będzie również w roku 2016.

Podstawowe zagadnienia pierwszego Forum w Iwano-Frankiwsku:

– Nawiązanie dialogu z polskimi organizacjami na Ukrainie
– Stworzenie przestrzeni do poznania młodych liderów środowiska polskiego i nawiązanie współpracy
– Zapoznanie uczestników z metodyką pracy w grupie dla uzyskania efektów w działalności organizacji pozarządowej oraz planowanie rozwoju indywidualnego
– Pogłębienie procesów integracyjnych i aktywizacja działalności młodzieży polskiego pochodzenia.

Serdecznie zapraszam do udziału w Forum Młodych Polaków 2-3 osoby z Państwa organizacji posiadające polskie pochodzenie oraz biegle mówiących po polsku. Organizatorzy zapewniają uczestnikom projektu zwrot kosztów transportu, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres poczty elektronicznej: [email protected] lub kierować pod numer telefonu: +38 099 918 27 82 do 25 listopada b.r. Ilość miejsc ograniczona.

Maria Osiadacz, dyrektor CKPiDE, 17.11.15 r.