Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Finałowy koncert kolęd w Gródku Podolskim

Finałowy koncert kolęd w Gródku Podolskim

Ostatni koncert kolęd, który tradycyjnie odbywa się w na początku lutego w polskiej szkole Gródka Podolskiego, zawsze wzbudza zainteresowanie wśród mieszkańców obwodu Chmielnickiego, dlatego i tym razem salę, w której odbywała się impreza, szczelnie wypełnili nauczyciele z sąsiednich szkół, uczniowie oraz ich rodzice, a także honorowi goście – przedstawiciele KG RP w Winnicy a także duchowieństwo na czele z biskupem Leonem.

Młodzież przygotowała wspaniałe jasełka, przedstawiające uciekających Maryję i Józefa pod śpiew chórku aniołów „Nie było mu miejsca”. Herod i szatan knują razem niecne plany, które w końcu nie zostają zrealizowane i prowadzą do śmierci Heroda. Nareszcie trzej królowie oraz pastuszkowie zwiastują światu Dobrą Nowinę.

Po jasełkach przyszedł czas na kolędowanie oraz przywitania. Burmistrz Gródka – Włodzimierz Poworoźnik składa podziękowanie za dobre wychowanie dzieci w polskiej szkole na ręce dyrektorki i biskupa, który często gości w tym zakładzie edukacyjnym. Potem kilka ciepłych słów do Polaków kieruje zastępca burmistrza Walery Paramej, jego dzieci też studjują na polskich uczelniach. Następnie konsul generalny polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy wręcza nauczycielom oraz prezesom polonijnych organizacji drobne upominki, dziękując za aktywną pracę na rzecz krzewienia polskości na Kresach Południowo-Wschodnich.

Zawsze gotowy do kolędowania biskup Leon kontynuuje śpiewanie kolęd z dziećmi oraz zaprasza do wspólnej zabawy także nauczycieli i rodziców.

– Zaczęliśmy kolędować w filharmonii winnickiej, kontynuowaliśmy w podniosłej i uroczystej atmosferze na miejscu bitwy powstańców styczniowych z rosyjskimi oddziałami w Salisze. Potem kolędowaliśmy także w Latyczowie – razem z polskimi senatorami. I kończymy ten wspaniały okres – okres głoszenia Dobrej Nowiny tutaj, w Gródku Podolskim – takimi słowami przywitał obecnych prezes chmielnickiego obwodowego ZPU Franciszek Miciński.

FM

Zdjęcia z Gródka Podolskiego

{morfeo 268}


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code