Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Finał Roku Rodziny ze studium teatralnym „Notes de Vita”w Berdyczowie

Finał Roku Rodziny ze studium teatralnym „Notes de Vita”w Berdyczowie

W Sanktuarium Matki Bożej Berdyczowskiej 29 grudnia br. odbyły się uroczystości poświęcone Świętej Rodzinie oraz zakończeniu Roku Rodziny.

Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kijowsko-żytomierskiej Aleksander Jazłowecki. Po nabożeństwie Studio Teatralne „Notes de Vita” zaprezentowało świąteczny spektakl „I w smutku  i w radości”.

Głównym tematem sztuki był problem relacji we współczesnej rodzinie. Wraz z aktorami publiczność przebyła drogę, jaką podąża wiele rodzin – od obietnic małżeńskich po pierwsze trudności, problemy domowe, nieporozumienia, kłótnie.

Wszystko okazało się znajome odbiorcom. Przedstawiono codzienne życie obfitujące w  radość i smutek, szczęście i rozczarowanie. Każdy miał okazję do refleksji i postawienia sobie istotnych pytań: jaka jest sytuacja mojej rodziny ?  Jak zachować miłość i jak nie stracić uczuć w szarej codzienności pełnej zmartwień? Jak utrzymać rodzinę i zapewnić swoim dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Odpowiedź jest jedna – należy zaprosić Pana Boga do swojej rodziny, a wtedy wszystko ułoży się należycie.

Biskup Aleksander Jazłowiecki podziękował za piękny występ i niezapomniane emocje, wyraził podziw dla wspaniałej gry młodzieży i dzieci oraz prezentowanej przez nie fabuły.

Serdeczne podziękowania za  kreatywną pracę składamy zespołowi studia teatralnego Notes de Vita pod kierownictwem s. Niny Tartacznik, a także reżyserowi  Witalijowi Wojciechowskiemu oraz choreografowi  Marynie Puchalskiej.

Studio Teatralne Notes de Vita działa przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Winnicy oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie w ramach opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 2 stycznia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code