Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Filmowcy z Niemiec, Francji oraz Ukrainy kręcą film fabularny o tłumaczu misji OBWE na granicy z Krymem

Filmowcy z Niemiec, Francji oraz Ukrainy kręcą film fabularny o tłumaczu misji OBWE na granicy z Krymem

Pełnometrażowy film „Wulkan” w reżyserii Romana Bondarczuka znajduje się w finałowym stadium produkcji. Ma być zakończony we wrześniu br.

Nad filmem pracują filmowcy z Niemiec, Francji i Ukrainy przy wsparciu finansowym Ukraińskiej Państwowej Agencji Filmowej. 3 lipca „Wulkan” razem z ośmioma innymi europejskimi filmami przedstawiono w ramach sekcji „Work in Progress” na 52. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. 21 lipca produkcja zostania pokazana na Odeskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.

Według scenariusza tłumacz misji OBWE Lukas przeżywa kryzys średniego wieku. W składzie misji monitoringowej wyrusza on na granicę Ukrainy z okupowanym Krymem. Seria dziwnych zbiegów okoliczności pozostawia Lukasa samego z tajemniczym i chaotycznym wszechświatem południowego stepu, w którym życie wydaje się absolutnie oderwane od jakiegokolwiek realizmu. W takich dziwnych miejscach ludzie często odnajdują szczęście w najprostszych rzeczach, w których przeplatają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, gdzie każdy dzień może być ostatnim dniem życia. Lukas zaczyna życie od nowa.

Słowo Polskie, 05.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code