Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Festiwal „Ukraina Arystokratyczna” w Radomyślu

Festiwal „Ukraina Arystokratyczna” w Radomyślu

30 lipca 2016 roku na terenie Zamku „Radomyśl” w obwodzie żytomierskim odbędzie się I Ogólnoukraiński festiwal strojów ludowych i odzieży stylizowanej pod ubrania etniczne i akcesoriów pt. „Ukraina Arystokratyczna”.

Celem Festiwalu jest popularyzacja odrodzenia wielokulturowych tradycji na terenie Ukrainy, rozwoju tzw. narodowej dyplomacji w komunikacji między poszczególnymi mniejszościami narodowymi, które mieszkają na Ukrainie.

Komitet organizacyjny i jury Festiwalu wybiorą zwycięzców w następnych nominacjach: „Najlepsza ukraińska etno-sukienka”, „Najlepsza etno-sukienka Festiwalu”, „Najlepsza wyszywanka”, „Najlepsze akcesoria”, „Najlepszy wianek”.

Program Festiwalu przewiduje prezentację ubrań z udziałem modelek w historycznych i współczesnych etnicznych ubraniach. Także podczas Festiwalu zostaną pokazane stroje z innych krajów – Malezji, Południowej Korei, Turcji, Polski, i inne. Do udziału w imprezie dołączą się przedstawiciele zagranicznych placówek dyplomatycznych, działających w Kijowie

Organizatorzy Festiwalu: Historyko-kulturalny Kompleks Zamek-Muzeum Radomyśl, organizacja społeczna „Społeczna przestrzeń informacyjna” przy wsparciu deputowanej do RN Ukrainy Olgi Bogomolec.

Więcej informacji na stronie – http://www.radozamok.com.ua/ua/.

Dla udziału w Festiwalu należy wypełnić formularz w trybie on-line: http://goo.gl/forms/GYayUzPgAcAaoZIK2.

Walentyna Jusupowa, 27.07.16 r.