Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Festiwal EMIGRA po raz trzeci w Warszawie

Festiwal EMIGRA po raz trzeci w Warszawie

Już po raz trzeci w Warszawie odbędzie się Festiwal Filmów Emigracyjnych EMiGRA. Festiwal ten ma charakter wyjątkowy, ponieważ łączy Polaków na całym świecie, zarówno tych w Polsce, jak i 20 mln przebywających za granicą. EMiGRA jest projektem nowatorskim na skalę europejską, a nawet światową. W tym roku projekcje filmowe będą się odbywać już w dwóch miejscach – tradycyjnie w Oranżerii w Wilanowie oraz po raz pierwszy w kinie Kultura na Krakowskim Przedmieściu.

Podstawą Festiwalu są filmy realizowane przez Polaków mieszkających za granicą oraz o Polakach, niezależnie od narodowości ich twórców. Nowością tegorocznego konkursu są filmy tworzone przez obcokrajowców o Polsce. W 2015 roku chcielibyśmy zobaczyć jak z punktu widzenia zagranicznych filmowców wygląda współczesna Polska. 15 sierpnia 2015 roku ogłosiliśmy konkurs filmowy EMiGRY, o którym informację prasową przesyłamy w załączniku wraz z logiem i aktualnym plakatem. Jesteśmy jeszcze w trakcie tworzenia programu tegorocznej edycji festiwalu i będziemy Państwa na bieżąco informować o nowościach.

Chętnie odpowiemy na wszystkie państwa pytania pod numerem telefonu +48 881 206 203 oraz drogą mailową poprzez [email protected]

Tematyka – na Festiwal EMiGRA 2015 mogą być zgłaszane filmy poruszające szeroko rozumianą problematykę emigracyjną.

Na konkurs EMiGRA 2015 mogą być zgłaszane filmy dokumentalne, krótkometrażowe, animowane oraz fabularne (bez ograniczeń czasowych) zrealizowane przez filmowców profesjonalistów i amatorów wyprodukowane po 1 stycznia 2010. Filmy w konkursie oceniać będzie międzynarodowe jury. Nagrodą w konkursie są wyjazdy studyjne w Polsce oraz za granicą.

Termin zgłoszenia filmów – do dnia 14.09.2015 r.

Forma zgłoszenia filmu – zgłoszenia filmu na Festiwal można dokonać poprzez stronę internetową   www.emigra.com.pl (zakładka konkurs) podając link do filmu lub przesyłając wersję przeglądową filmu – preview version – wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia bezpośrednio na adres Fundacji Mediów Polskojęzycznych za Granicą W-Z.

Fundacja na Rzecz Mediów Polskojęzycznych za Granicą „WZ”
ul. St. Kostki Potockiego 10/16
02-958 Warszawa                                                                                                                                               
tel.: +48 22 8854243                                                                                                                                                   
e-mail: [email protected]
www.emigra.com.pl

Przedłużamy termin zgłaszania filmów na festiwal EMIGRA 2015!
Dziękujemy za wszystkie filmy nadesłane do tej pory na konkurs 3 Festiwalu Filmów Emigracyjnych EMIGRA. Dotychczas otrzymaliśmy różnorodne, interesujące filmy zarówno fabularne, jak i dokumentalne, głownie z Europy. Mamy nadzieję, że nasz konkurs dotrze do Polaków także na innych kontynentach, w związku z tym przedłużamy termin zgłaszania filmów do 8 października 2015.