Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Festiwal chórów polonijnych w Koszalinie

Festiwal chórów polonijnych w Koszalinie

Lato to pora ciekawych wydarzeń i wyjazdów… Właśnie takim wydarzeniem w życiu chóru „Cantica Anima”, który działa przy Polskim Domu w Barze stał się wyjazd na XVI Światowy Festiwal  Chórów Polonijnych do Koszalina.

Koszalin po raz kolejny został stolicą pieśni chóralnej, w której swój program przedstawiły chóry z Polski, Ukrainy, Białorusi  i Czech. Festiwal — to nie tylko występy, ale również długotrwałe próby. Z chórzystami pracowali znani zarówno i w Polsce jak i poza jej granicami dyrygenci: profesor Przemysław Pałka (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu); profesor Elżbieta Wtorkowska (Akademia Muzyczna im. F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy); dr Paweł Łuczak(Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu) oraz akompaniatorzy: mgr Grażyna Ney i Jakub Koterba. Kadra muzyczna chętnie dzieliła się z uczestnikami Festiwalu swoim mistrzostwem i twórczym doświadczeniem.

Udział w Festiwalu nie był  ograniczony wyłącznie do prób i występów. Przede wszystkim towarzyszyła nam przyjazna twórcza atmosfera. Mieliśmy też okazję poznać wiele ciekawych osób. Najważneijsze jednak to polska pieśń jako symbol łączności wszystkich uczestników.

Z serca i duszy gorąco dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego wyjazdu. W sercach uczestników XVI Światowego Festiwalu Chórów Polonijnych w Koszalinie na zawsze pozostaną najlepsze wrażenia i emocje.

Aniela Ważenina, członek chóru „Cantica Anima”, 10.09.18 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code