Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Eurowizja na Ukrainie w 2017 roku będzie kosztowała co najmniej 15 mln euro

Eurowizja na Ukrainie w 2017 roku będzie kosztowała co najmniej 15 mln euro

Europejska Unia Nadawców ocenia koszt organizacji „Eurowizji” na Ukrainie w 2017 roku na kwotę blisko 15 mln euro.

Generalny Dyrektor Narodowej Telekompanii Ukrainy Zurab Alasania wytłumaczył, że chodzi o koszta, które muszą być wykorzystane przez organizatorów na przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Według słów dyrektora generalnego, dana wycena nie jest oficjalna, lecz NTU zamierza podać te rozliczenia na rozpatrzenie Rady Ministrów w celu jej późniejszej analizy i zatwierdzenia.
Alasania dodał, że Europejska Unia Nadawców jest także gotowa wziąć udział w finansowaniu konkursu, jednak już po jego przeprowadzeniu.

Przedtem sekretarz skarbu państwa Ołeksandr Daniluk ocenił koszt przeprowadzenia „Eurowizji” na Ukrainie na kwotę 40 mln dolarów. Oświadczył, że to bardzo duże pieniądze i dał do zrozumienia o ewentualność rezygnacji z przeprowadzenia konkursu. Później jednak w Radzie Ministrów zapewniono, że Ukraina nie będzie rezygnowała i na pewno przeprowadzi „Eurowizję”.

Sergiusz Tolstichin, 11.06.16 r.