Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Euronews uprzedzają, że ich ukraińską wersję językową kontrolują władze

Euronews uprzedzają, że ich ukraińską wersję językową kontrolują władze

Zdjęcie pobrane z rudata.ruW Komisji ukraińskiego parlamentu z pytań wolności słowa i informacji oświadczają o niedopuszczalności politycznej propagandy w niedawno stworzonej ukraiński wersji Euronews, która po raz pierwszy zjawiła się w eterze 24 sierpnia.

O tym mówi się w liście do SOCEMIE/EuroNews o początku translacji ukraiński wersji EuroNews, który podpisali przewodniczący tego komisji Andrij Szewczenko i dwa jej członkowie – Aleksandr Abdulin i Wiktor Ukołow.

W szczególności, w liście jest napisane, «już pierwszy dzień pracy ukraińskiej wersji w eterze wywołał skandal: oświetlenie wydarzeń 24 sierpnia, w dzień 20-lecia niepodległości Ukrainy w ukraiński wersji wyglądało jak politycznie zamówione w interesie władz».

Według deputowanych, porównanie tekstów angielskiej i ukraińskiej wersji potwierdza polityczne zabarwienie ukraińskiej wersji. Tak, ukraiński redakcja obeszła uwagą proces sądowy nad liderem opozycji Julija Timoszenko i jej areszt. Redakcja w sposób istotny zaniżyła liczbę uczestników akcji protestacyjnych przeciwko Prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi. Także redakcja nie powiedziała nic o fakcie zakazu przez władze pokojowych zebrań obywateli w Kijowie i innych miastach Ukrainy w Dzień niepodległości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code