Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Eurokomisja w pierwszym kwartale zaproponuje RE skasować wizy dla Ukraińców

Eurokomisja w pierwszym kwartale zaproponuje RE skasować wizy dla Ukraińców

Źródło: http://wschodnik.plEurokomisarz z polityki sąsiedztwa Johannes Hahn potwierdził, że Komisja Europejska wystąpi z propozycją do Rady Europy i PE o skasowaniu wiz dla obywateli Ukrainy.

– Ukraińscy premier i prezydent powinni pamiętać o zobowiązaniach, które oni podjęli się wykonać. Czekamy na kolejne sprawozdanie i w pierwszym kwartale będziemy w stanie ocenić i prawdopodobnie wystąpić z propozycją stosownie wprowadzenia trybu bezwizowego wjazdu dla Ukraińców – powiedział.  To samo, według Hahna, dotyczy także Gruzji.

18 stycznia rozpoczęło się posiedzenie Rady Europy. Część pytań, omawianych na spotkaniu będzie dotyczyła sytuacji na Ukrainie, Iraku oraz Syrii.

Propozycja Eurokomisji ma trafić na rozpatrzenie RE i Europarlamentu. Po uchwaleniu pozytywnych decyzji przez obydwie instytucje większością głosów, pojawi się konkretny termin skasowania wiz dla Ukraińców.

Słowo Polskie, 18.01.16 r.