Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Emigrantka z obwodu lwowskiego została nominowana na „Osobowość roku” w powiecie gdańskim

Emigrantka z obwodu lwowskiego została nominowana na „Osobowość roku” w powiecie gdańskim

Marta Zwarych, artystka pochodząca z Drohobycza w obwodzie lwowskim, może zostać „Osobowością Roku 2019” w powiecie gdańskim w kategorii „Kultura”.

Województwo pomorskie głosuje na kandydatów do tytułu „Osobowość roku 2019” w pięciu kategoriach: „Kultura”, „Nauka”, „Działalność społeczna i charytatywna”, „Biznes” oraz „Polityka, samorządność i społeczność lokalna”, w konkursie organizowanym przez Dziennik Bałtycki.

Marta Zwarych, po latach studiów artystycznych, organizowania wielu wystaw w Stryju, we Lwowie, Truskawcu postanowiła zamieszkać w Polsce. W 2015 roku organizowała własną wystawę pod tytulem  “Kolor to życie” w Gdańsku. Z tym miastem postanowiła związać swoje życie.

Marta Zwarycz została nominowana do honorowego tytułu za „szczególne wyczucie artystyczne, kreatywność, talent do malowania petrykiwskiego na sprzętach codziennego użytku, takich jak talerze i garnki oraz na ubraniach i akcesoriach”.

Oprócz Marty Zwarych, w kategorii „Kultura”, będzie walczyć jeszcze sześć osób. Najlepsi zostaną wybrani na podstawie liczby oddanych głosów.

Walentyna Jusupowa za: Dziennik Baltycki, 21 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code