Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Żegnaj Europo, witaj Rosjo!

Żegnaj Europo, witaj Rosjo!

Zdjęcie pobrane z novynar.com.uaPremierzy Wspólnoty Niepodległych Państw „niespodziewane” dogadali się o utworzeniu strefy wolnego handlu w ramach WNP.

Ukraiński premier już pośpieszył się nazwać tą umowę „historyczną” i wykonaniem jednego z punktów planu z rozszerzenia możliwości Ukrainy na rynkach zewnętrznych.

Rosyjski premier Putin tak ogłosił o powstaniu strefy wolnego handlu: „My niespodziewanie dła siebie w rezultacie długich, można nawet powiedzieć ostrych, ale konstruktywnych debat, przyszliśmy do najważniejszej decyzji, dla której my, dziś i zebraliśmy się – podpisaniu umowy o utworzeniu strefy wolnego handlu w ramach WNP”.

Taki pośpiech strony ukraińskiej można tłumaczyć wyraźnym sygnałem ze strony Janukowicza o zwrocie kursu Ukrainy z proeuropejskiego na prorosyjski.

Przypomnimy, że w Poniedziałek Europa odroczyła planowany na 20 października przyjazd Janukowicza do Brukseli, a ukraiński prezydent powiedział, że nie ma zamiaru ingerować w pytanie zwolnienia byłej premier – jego konkurentki na prezydenckich wyborach Julii Tymoszenko z więzienia.

Niektórzy zachodni eksperci już przewidują początek nowej „zimnej wojny” pomiędzy Europą i USA a prorosyjskim blokiem, do którego, jak wygląda, już włącza się Ukraina

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code