Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Dzień skupienia prawników w Żytomierzu

Dzień skupienia prawników w Żytomierzu

17 listopada 2018 roku w Żytomierzu odbył się pierwszy diecezjalny Dzień Skupienia z udziałem zawodowych prawników. Spotkanie odbyło się w kościele św. Jana z Dukli.

Dzień Skupienia rozpoczął się wspólną kawą i zapoznaniem  z ordynariuszem diecezji kijowsko-żytomierskiej Witalijem Krzywickim. W czasie nieformalnej rozmowy uczestnicy mieli możliwość porozmawiać z nim o moralno-etycznych cechach zawodu, potrzebach prawników chrześcijańskich, roli kościoła i konieczności szczególnej opieki duszpasterskiej nad tymi którzy codziennie podejmuje ważne decyzje i mają bezpośredni wpływ na świadomość prawną kolegów i społeczeństwa w ogóle.

Po rozmowie wszyscy udali się  na Mszę świętą. W homilii biskup podkreślił, że zawód prawnika to talent, który każdy prawnik otrzymuje od Boga i ma go pomnożyć w czasie ziemskiej wędrówki.

Po Mszy św. uczestnicy mieli możliwość zjeść pyszny obiad, przygotowany przez franciszkańską kuchnię klasztorną. Wysłuchali tez konferencji, ojciec Waldemar Pawelec przypomniał o podstawach chrześcijaństwa, gdzie znajdują się jego korzenie, czym chrześcijanie różnią się od wszystkich innych ludzi.

Na zakończenie spotkania  wszystkich uczestników pobłogosławił ojciec Justyn Kopytko.

Lidia Baranowska na podstawie informacji katolickich mediów, 26 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code