Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dzięki wsparciu z Polski i innych krajów UE pomagamy potrzebującym w Ukrainie

Dzięki wsparciu z Polski i innych krajów UE pomagamy potrzebującym w Ukrainie

Dzięki naszym partnerom i troskliwym ludziom z zagranicy wciąż jesteśmy w stanie nieść pomoc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

W ostatnich tygodniach wysyłaliśmy paczki z odzieżą, żywnością, w tym odżywki dla niemowląt, artykuły higieniczne, chemię gospodarczą do różnych regionów – Żytomierz, Kijów, Połtawa, Donieck, Ługańsk, Mikołajów, Charków, Iwano-Frankowsk, Winnica.

Od początku agresji zbrojnej rosji na Ukrainę obwód rówieński stał się schronieniem dla ponad 30 tysięcy osób. W wielu gminach regionu znajdują się schroniska, w których mieszkają ludzie zmuszeni do opuszczenia swoich domów.

Staramy się zaspokoić ich potrzeby w zakresie pościeli, koców, materacy, żywności. W ostatnich tygodniach byliśmy w stanie zapewnić pomoc dla ośrodków IDP w trzech gminach: Klewańska, Zarichneńska i Loknytska. Na potrzeby przesiedleńców wojennych obecnie mieszkających w Sarnach przekazaliśmy odzież. Włączyliśmy się też w akcję zbiórki odzieży dla osób pozostających pod opieką Centrum Pomocy Społecznej i Psychologicznej w Równem.

Pomagamy również poszczególnym rodzinom, które z powodu rosyjskiej agresji zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów.

Wspieramy także ukraińskich obrońców w obwodzie rówieńskim i w innych regionach. Kierujemy do żołnierzy ZSU artykuły higieniczne, żywność, odzież. Do Obrony Terytorialnej przekazano kuchenki gazowe, śpiwory, karimaty i żywność.

Udało nam się również pomóc zwierzętom szczególnie zagrożonym w takich warunkach.

Dziękujemy partnerom, którzy pomagają w tej pracy na co dzień: Fundacja Wolność i Demokracja, Sieć OPORA-Równe, Kulturalno-Oświatowe Centrum im. Tadeusza Czackiego w Równem

Pamiętaj: każdy, kto działa w tym samym kierunku, przybliża zwycięstwo! Popracujmy razem!

Sergij Porowczuk oraz Harcerski Hufiec „Wołyń”, mw,  5 kwietnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code