Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Dziecko – dar od Boga

Dziecko – dar od Boga

Na początku 2014 roku Podole odwiedził znany w Europie chorwacki doktor Antun Lisec – przeciwnik przerywania ciąży i zabijania dzieci przez używanie środków antykoncepcji. Doktor Lisec wziął udział w konferencji chrześcijańskiej w Kamieńcu Podolskim a rok wcześniej w winnickim kościele kapucynów przeczytał lekcję o popełnieniu śmiertelnego grzechu przy inseminacji i zapłodnieniu in vitro. Na prośbę Antuna Liseca zaczynamy publikację jego wybranych artykułów:

Żadnych pigułek!
Żadnych spirali!
Żadnych prezerwatyw!
Żadnej sterylizacji!
Żadnego sztucznego zapłodnienia!
Żadnego grzechu!

– Spirala zabija dzieci. W czasie używania spirali jakiegokolwiek rodzaju dochodzi do zapłodnienia, ale nie pozwala ona dziecku zagnieździć się w łonie matki, i zazwyczaj umiera ono w pierwszych dniach swego życia. Brak miesiączki oznacza, że dziecko przeżyło i się zagnieździło. Także w takim wypadku aborcja nie jest uprawniona ani dopuszczalna.
Spirala sprawia, że zdrowa kobieta zaczyna chorować (krwawienie, ból, anemia, ropienie w macicy, w jajowodach i brzuchu).

– Podczas stosowania jakichkolwiek tzw. „antykoncepcyjnych” pigułek często dochodzi do jajeczkowania oraz do poczęcia. Niemniej dziecko zazwyczaj umiera wtedy z głodu, gdyż pigułki powodują odwodnienie gruczołów zmniejszając dostawę składników odżywczych (glikogenu) w endometrium (błonie śluzowej macicy). Jeśli matka, stosując pigułkę, nie ma okresu, oznacza to, że dziecko przeżyło. Pamiętaj, aborcja nigdy nie jest dozwolona!

Pigułki nie są rozwiązaniem dla nieregularnych cykli!
Tak zwane pigułki „antykoncepcyjne” również są przyczyną wielu poważnych chorób, takich jak rak piersi, rak szyjki macicy, atak serca, udar mózgu, zapalenie żył czy zatory żylne.

– Podczas używania hormonalnych plastrów, implantów podskórnych, Depo-Provera i rozmaitych środków hormonalnych, stosowanych po stosunku seksualnym, może nastąpić poczęcie, natomiast wszystkie te metody automatycznie zabijają poczęte dzieci. Jezus powiedział: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40). Życie istoty ludzkiej zaczyna się w momencie poczęcia. Te malutkie, dopiero co poczęte dzieci są „najmniejszymi” spośród naszych braci i sióstr. To, co im robimy, robimy Jezusowi.

– Nie zapominaj o tym, że antykoncepcja, sterylizacja, zabijanie nienarodzonych dzieci oraz sztuczne zapłodnienie, kiedy to do poczęcia dochodzi bez jedynego w swoim rodzaju aktu miłości rodziców (inseminacja i zapłodnienie in vitro), są grzechami śmiertelnymi. Dzieci poczęte w wyniku metody in vitro bardzo rzadko przeżywają. Słyszymy, że większość z nich jest zabijana bądź utrzymywana przy życiu – zamrożona w lodówkach.

– Nie pozwalaj na wczesną amniocentezę (amniopunkcję) ani na inne badania prenatalne, których celem jest wykrycie i zabicie chorych dzieci, i nie bierz w nich udziału.

– Nie wolno nam brać udziału w jakimkolwiek grzechu! Możemy nawet powiedzieć, że grzechy nigdy nie mogą być dozwolone prawnie! Grzechy nie są rozwiązaniem problemu, lecz jedynie powodują nowe.

– W 1930 r. Ojciec Święty, papież Pius XI, pisał w encyklice Casti conubii:
„56. Ponieważ od niedawna niejedni, jawnie odstępując od nauki chrześcijańskiej, przekazanej od początku i niezłomnie zachowanej, sądzili, że w obecnych czasach inną w tym przedmiocie należy głosić naukę, dlatego Kościół Katolicki, któremu sam Bóg powierzył zadanie nauczania i bronienia czystości i uczciwości obyczajów, Kościół ten, pragnąc pośród tego rozprężenia obyczajów zachować związek małżeński czystym i od tej zakały wolnym, odzywa się przez usta Nasze głośno i obwieszcza na nowo: Ktokolwiek użyje małżeństwa w ten sposób, by umyślnie udaremnić naturalną siłę rozrodczą, łamie prawo Boże oraz prawo przyrodzone i obciąża sumienie swoje grzechem ciężkim.
57. Upominamy zatem najwyższą swoją powagą i powodowani troską o dusz wszystkich zbawienie spowiedników i duszpasterzy, aby wiernych swoich w sprawie tego niesłychanie ważnego przykazania Bożego nie pozostawiali w błędzie. Tym bardziej upominamy ich, by sami nie zarażali się tymi zgubnymi zapatrywaniami i w sprawach tych żadną miarą nie byli pobłażliwymi. Jeśliby zaś spowiednik albo duszpasterz jaki – broń Boże – wiernych swoich w takie błędy wprowadził, albo ich, czy to dając zezwolenie, czy też podstępnie milcząc, w nich utwierdził, niech wie, że będzie musiał Bogu Najwyższemu Sędziemu zdać surowy rachunek ze sprzeniewierzenia się powołaniu swemu i że do niego odnoszą się słowa Chrystusowe: »Ślepi są, i wodzowie ślepych: a ślepy jeśliby ślepego prowadził, obaj w dół wpadną« (Mt 14, 15)”.

– Ci, którzy produkują, rozprowadzają i reklamują prezerwatywy, są winni współdziałania w popełnianiu różnych grzechów: nierządu, cudzołóstwa, antykoncepcji itd. Jednocześnie dają oni niezgodne z prawdą zapewnienie, że nie dojdzie do zarażenia. Potwierdzono zaś, że mimo stosowania prezerwatyw ciągle ma miejsce rozprzestrzenianie się AIDS, powodującego raka szyjki macicy wirusa brodawczaka ludzkiego, Chlamydia trachomatis, opryszczki narządów rodnych, kiły, zapalenia wątroby i innych chorób.

– Dokument Papieskiej Rady ds. Rodziny „Ludzka płciowość – prawda i znaczenie” w paragrafie 139. głosi: „W takim kontekście rodzice powinni odrzucić popieranie tzw. safe sex czy safer sex jako metodę niebezpieczną i niemoralną, opartą na złudnej teorii wystarczalności prezerwatywy jako zabezpieczenia przed AIDS. Rodzice powinni kłaść nacisk na wierność małżeńską i wstrzemięźliwość poza małżeństwem, jako jedynie prawdziwe i pewne wychowanie w celu zabezpieczenia przed tym zakażeniem”.

– Uszanujmy fakt, że ludzka seksualność nie może być wykorzystywana poza pobłogosławionym przez Boga i nierozerwalnym małżeństwem.
Kiedy mamy poważny i uzasadniony powód do tego, aby unikać poczęcia, to istnieje rozwiązanie nie będące grzechem. Są nim naturalne metody, które wymagają abstynencji seksualnej w czasie płodnych dni kobiecego cyklu miesięcznego (metoda Billingsów lub metoda objawowo-termiczna).

– Módlmy się do Boga o to, aby nam pokazał, co możemy jeszcze zrobić dla chronienia zagrożonych istnień i wartości moralnych.

Dr. med. Antun Lisec, [email protected], bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code