Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Dziecięce Centrum „Pięć talentów” w Dowbyszu

Dziecięce Centrum „Pięć talentów” w Dowbyszu

18 września w Dowbyszu rozpoczęło działalność dowbyskie Dziecięce Centrum „Pięć talentów”. Ośrodek powstał z inicjatywy rodziców w oparciu o Dom Parafialny przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Celem działalności nowego Centrum będzie pomaganie młodzieży szkolnej odkrywać swoje talenty, umożliwianie im bycia w środowisku chrześcijańskim, wychowanie i budowanie wspólnoty w oparciu o tradycyjne wartości rodzinne i chrześcijańskie.

Nazwę Centrum „Pięć talentów” wybrano przez to, że jego organizatorzy pomagają odkrywać talenty w pięciu kierunkach: tańce, muzyka, sztuka, sport i języki obce.
W tej chwili, do Centrum uczęszcza 15 dzieci, ale w przyszłości Centrum planuje znacznie zwiększyć ilość uczestników. Centrum jest otwarte na współpracę, pomoc i wsparcie.

– Chociaż zajęcia odbywają się w katolickim Domie Parafialnym, ale jesteśmy otwarci na dzieci i rodziców z innych wspólnot chrześcijańskich – powiedział podczas spotkania inauguracyjnego proboszcz dowbyskiej parafii ks. Waldemar Pawelec SAC.

Walentyna Jusupowa, zdjęcia: www.dovbysh-fatima.org.ua, 26.09.16 r.