Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Dzieci do 12 roku życia są zwolnione od obowiązku pobierania odbitek palców

Dzieci do 12 roku życia są zwolnione od obowiązku pobierania odbitek palców

Źródło - image.frompo.comOd 23 czerwca w centrach wizowych i konsulatach UE na terenie Ukrainy wprowadzono obowiązkową procedurę pobierania danych biometrycznych przy składaniu wniosków wizowych w celu wyjazdów do krajów strefy Schengen.

Dla otrzymania polskiej wizy narodowej nie ma obowiązku składać odbitek palców. Nie muszą tego robić także dzieci w wieku do lat 12, osoby, które fizycznie nie mogą tego dokonać oraz urzędnicy najwyższego szczebla, wyjeżdżający w składzie oficjalnych delegacji.

Stare wizy Schengen, otrzymane przed 23 czerwca, pozostają nadal aktualne i będą ważne do końca zaznaczonego w nich terminu.

Pobrane dane biometryczne będą przechowywane w przeciągu 59 miesięcy. W razie składania następnych wniosków wizowych w tym terminie nie trzeba będzie ponownie pobierać odcisków. Po upłynięciu tego terminu, znów trzeba będzie powtórzyć procedurę.

Słowo Polskie, 23.06.15 r., KZ