Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Dzień Języka Ojczystego w Specjalistycznym Liceum ,,Uspich” w Sławucie

Dzień Języka Ojczystego w Specjalistycznym Liceum ,,Uspich” w Sławucie

Ostatni dzień szkolny w trzecim tygodniu lutego zakończył się świetnym wydarzeniem — imprezą z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie i nauczyciele Liceum przygotowali  piękne dekoracje, symbolizujące różne kraje i ich języki ojczyste.

Polskę reprezentowali członkowie Oddziału Związku Polaków w Sławucie razem z nauczycielką języka polskiego  panią Oksaną Kocerbluk. Najmłodsi uczestnicy imprezy Karolina Opanasiuk i Julia Mohyrczuk recytowali wiersze o swojej historycznej ojczyźnie w języku polskim, uczniowie piątej klasy opowiadali o tradycjach polskich i tradycyjnych polskich daniach.

Włodzimierz  Opanasiuk i Aleksandra Mohyrczuk wprowadzili wszystkich obecnych w temat historii i kultury polskiej. Całość przedstawienia, które odbyło się na sali Specjalistycznego Liceum „Uspich” (Sukces: Red.) uczniom pomogli przygotować rodziny Opanasiuk i Mohyrczuk, Sewicz i Kowalczuk. Chociaż Tłusty Czwartek dawno mamy za plecami ale kilka pączków w podziękowaniu za wspaniały występ młodym Polakom koniecznie się należały!

Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i współpracę  dla Pani Dyrektor Liceum Inny Zając.

Maria Kowalczuk, 20.02.16 r.


{morfeo 1118}

{youtube}{/youtube}