Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Dyplom nauczyciela języka polskiego w Żytomierzu

Dyplom nauczyciela języka polskiego w Żytomierzu

Język polski nabiera coraz większej popularności wśród mieszkańców Ukrainy. Coraz więcej młodzieży wyjeżdża na studia do Polski. Biorąc to pod uwagę, Instytut Filologii i dziennikarstwa Żytomierskiego Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franka otwiera nowy kierunek – „Język polski i literatura”. Nabór na nową specjalizację zacznie się już w 2017 roku.

– Taki kierunek teraz jest bardzo popularnym. Biorąc pod uwagę, że język polski na terytorium obwodu żytomierskiego jest bardzo zapotrzebowanym i popularnym. A Polska prowadzi przyjazną politykę wobec studentów z pobliskich krajów i większość naszych potencjalnych studentów jedzie na studia za granicę. Podjęliśmy decyzję, że tą tendencję trzeba trochę zmienić. Posiadamy niezbędną bazę oraz wykładowców, którzy studiowali za granicą, odbywali praktyki w Polsce i posiadają odpowiedni poziom kwalifikacyjny. Nasi studenci będą mogli też odbywać praktykę i uczyć się jeden-dwa semestry w Polsce – powiedział dyrektor instytutu Walerij Chalin.

W dyplomie absolwenta takiego kierunku będzie wpisano, że on jest nauczycielem języka polskiego i literatury zagranicznej.

– Nabór licencjacki u nas – 50 miejsc na dzienną formę i 10 – zaoczną formę nauczania. Ilość miejsc budżetowych zależy od Ministerstwa i ta informacja będzie później. Zgodnie z naszą informacją przyszli studenci będą zainteresowani tym kierunkiem. Instytut filologii i dziennikarstwa zainteresowany w tym, żeby kształcić u siebie nauczycieli języka polskiego. Dyplom będzie odpowiadał wymogom europejskim i mając dyplom studenci będą mogli podjąć studia magisterskie czy doktoranckie w Polsce – poinformowała wykładowca Instytutu Wiktoria Bilawska.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji http://zhitomir.today, 30.11.16 r.