Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dyplom dla polskiej „Inicjatywy Bohaterom Majdanu”

Dyplom dla polskiej „Inicjatywy Bohaterom Majdanu”

  1. Od października 2019 roku do 5 marca 2020 roku trwało przyjmowanie wniosków na konkurs „Ukraina Dobroczynna – 2019”. W tym roku wpłynęło 1130 zgłoszeń -najwięcej w całej historii konkursu .

Do kwietnia br. Narodowa Rada Ekspertów rozpatrywała wnioski i wybrała laureatów konkursu.

W związku z kwarantanną, ogłoszoną na terenie całej Europy, ceremonia nagrodzenia zwycięzców odbywała się w połowie kwietnia w trybie on-line.

Konkurs obejmował  kilka kategorii. W kategorii „Pomoc z zagranicy” wybrano trzech zwycięzców i przyznano dwa specjalne wyróżnienia.

Zwycięzcami w tej kategorii są: „Ukraina-Hilfe-Vorpommern e.V.” z Niemiec, Elizabeth-Johanna-Francisco-Maria Kluisters-Albers z Holandii i organizacja z Polski – „Inicjatywa Bohaterom Majdanu”. Dwa szczególne wyróżnienia w tej nominacji otrzymali doktor Miklos Inanchi z Węgier i Mevluti Cavusoglu z Turcji.

„Szczerze dziękujemy naszym filantropom, którzy pomimo odległości i granic, dbają o dobrobyt Ukrainy, rozpowszechniają prawdziwej informacje o niej, opowiadają o sytuacji, w której znalazła się Ukraina od 2014 roku i wszechstronnie pomagają naszym obywatelom” – podkreślają organizatorzy Konkursu.

„Inicjatywa Bohaterom Majdanu” została założona w Polsce po Rewolucję Godności przez Halinę Andruszko i jej córkę Wiktorię Batryn, które stale organizują w Polsce akcję „Święta bez taty” dla ukraińskich rodzin, które ucierpiały na skutek trwającej wojny na Ukrainie oraz bardzo angażują się w celu tworzenia dobrego wizerunku Ukrainy w Polsce.

Dla zainteresowanych, listę zwycięzców w różnych kategoriach można zobaczyć na stronie facebook-u Narodowego Konkursu „Ukraina Dobroczynna” (Національний конкурс «Благодійна Україна»).

Walentyna Jusupowa, 24 kwietnia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code