Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dyktando z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Winnicy

Dyktando z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Winnicy

26 listopada 2022 roku w ramach obchodów 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę „ w Winnicy odbyło się dyktando na temat: „Czym jest niepodległość”.

W wydarzeniu udział wzięli studenci winnickich uczelni, a także młodzież z innych instytucji edukacyjnych. Zwycięzcą została Petriszczewa Maria z Liceum Polskiego im. Janusza Korczaka w Winnicy, 2 i 3 miejsca zdobyli studenci 2 roku filologii DonNU Daria Krywonos i Jurij Prokopenko. Gratulacje zwycięzcom!

Mimo działań wojennych na terenie Ukrainy, alarmy powietrzne, wyłączenie prądu i brak transportu publicznego, młodzież, która uczestniczyła w dyktandzie, miała okazję dowiedzieć się o tym, jak Polacy zdobywali niepodległość i jaką cenę zapłacili. Poprzez przeprowadzenie tego przedsięwzięcia chcieliśmy podziękować Polsce i Polakom za ogromną pomoc na rzecz Ukrainy i powiedzieć, że również walczymy o naszą wolność i niepodległość, każdy na swoim froncie.

Również organizatorzy zadbali o smaczny poczęstunek dla uczniów i studentów, przy którym mieli okazję omówić trudności z pisaniem tekstu. Foto na pamięć, dyplomy uczestnictwa i kalendarze na rok 2023 otrzymali wszyscy uczestnicy tego wydarzenia!

Projekt „Dla Niepodległości – kontynuacja” jest realizowany przez Fundację „Wolność i Demokracja”, wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”.

Lidia Baranowska, 2 listopada 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code