Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Dwóch rosyjsko- języcznych pobiło we Lwowie ukraińskiego historyka za rozmowę po polsku

Dwóch rosyjsko- języcznych pobiło we Lwowie ukraińskiego historyka za rozmowę po polsku

Źródło: http://lwow.strefa.plW niedzielę wieczorem (5 lutego) dwóch mężczyzn, posługujących się językiem rosyjskim, napadło i pobiło 24-letniego historyka, absolwenta Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego Oleha Hrynczuka – informuje portal ZAXID.NET.

Powodem ataku, jak twierdzi sam poszkodowany, była jego rozmowa w języku polskim przez telefon komórkowy. Według Hrynczuka dwóch młodych mężczyzn podbiegło do niego przy ul. Piekarskiej. Chuligani zaczęli grozić Olehowi w języku rosyjskim  i argumentować, używając niecenzuralnych wyrazów, dlaczego „polski język jest zły”. Po pobiciu historyka sprawcy napadu odeszli ze słowami „Bolsze, cztobi nie bałakal”.

Oleh Hrynczuk zgłosił atak na policję. Sprawą zajmuje się Łyczakowski oddział policji Lwowa. Funkcjonariusze potwierdzili, że przyjęli zażalenie o pobiciu od historyka.

– Nie uważam, że we Lwowie są przejawy polonofobii. Zawsze czułem się tutaj bezpiecznie i dzisiejsza sytuacja niczego nie zmieni – recytuje słowa Oleha Hrynczuka ZAXID.NET, powołując się na jego wpis w FB.

Słowo Polskie na podstawie informacji ZAXID.NET, 06.02.17 r.