Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Duszpasterstwo Rodzin bliżej zwykłych ludzi

Duszpasterstwo Rodzin bliżej zwykłych ludzi

Źródło: credo-ua.orgW winnickim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Tiażyłowie odbyło się spotkanie Duszpasterstwa Rodzin diecezji kamieniecko-podolskiej.

W rozmowie wzięli udział Przewodniczący komisji ds. spraw rodziny i młodzieży przy Konferencji Episkopatu Kościoła Rzymskokatolickiego biskup Radosław Zmitrowicz, odpowiedzialny za Ruch Światło-Życie na Ukrainie ks. Jarosław Gąsiorek, odpowiedzialny za Duszpasterstwo Rodzin ks. Paweł Szendera, ks. Roman Kaźmierczak oraz wierni – uczestnicy Duszpasterstwa Rodzin z różnych podolskich parafii.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy świętej. W kazaniu bp. Radosław mówił o wartościach rodzinnych: „Pojawienie się Jezusa na ziemi umożliwia prawdziwą miłość pomiędzy mężczyzną a kobietą, odkrywa piękno tej miłości i jej walory duchowne”.

Uczestnicy zjazdu omówili kwestię przygotowania do pierwszego Ogólnoukraińskiego Zebrania Duszpasterstwa Rodzin, które jest zaplanowane na 15-17 kwietnia br. oraz przygotowania do Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin, które odbędzie się 14 maja nie w Latyczowskim Sanktuarium jak zwykle lecz w Sanktuarium Ducha Świętego w Winnicy.

Goście z różnych stron Podola zaproponowali aby włączyć w program Pielgrzymki przedsięwzięcia, mające na celu pokazanie ludziom niewierzącym, jak rodziny chrześcijańskie potrafią odpoczywać i budować dobre relacje.

Słowo Polskie, na podstawie credo-ua.org, K.B.,  23.02.16 r.