Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Drzwi Otwarte UMCS w Lublinie

Drzwi Otwarte UMCS w Lublinie

11 marca 2016 r. (godz. 09.00-17.00) w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie położonym przy ul. Radziszewskiego 16 odbędą się Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Drzwi Otwarte UMCS to wydarzenie skierowane do maturzystów także z Ukrainy, będące doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną dwunastu wydziałów Uniwersytetu. Każdego roku inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem, m.in. ze względu na możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi oraz rozgrywek sportowych o Puchar Rektora UMCS.

Drzwi Otwarte to również impreza o charakterze artystycznym, w której udział biorą gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W obecnej edycji uczestnicy już po raz kolejny będą mogli wziąć udział w grze miejskiej „Odkryj UMCS” będącej wyjątkowym połączeniem nauki z zabawą.

Wydarzenie stanowi doskonałą okoliczność poznania Uczelni „od środka”, ale również stwarza wspaniałą możliwość doświadczenia przez młodzież potencjału i uroków miasta Lublin. UMCS jest jedną z najchętniej wybieranych szkół wyższych przez młodzież z Ukrainy. Obecnie na Uniwersytecie studiuje prawie 1000 osób z tego państwa. Organizacja tego typu wydarzeń stanowi świetną okazję do poznania uczelni, warunków studiowania jak i życia w Lublinie.

Ponadto przewidziano program dla kandydatów z zagranicy obejmujący spacer po miasteczku akademickim UMCS z przewodnikiem, zwiedzanie stoisk wydziałów, prezentację oferty edukacyjnej w językach obcych, jak i również dedykowane dla osób posiadających Kartę Polaka oraz cudzoziemców spotkania z pracownikami Biura Rekrutacji. Harmonogram dostępny jest na stronie www.umcs.pl (dodatkowo w wersji ukraińskiej na stronie www.ua.umcs.pl).

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 09.02.16 r.