Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Druzgocąca porażka Komorowskiego w Winnicy

Druzgocąca porażka Komorowskiego w Winnicy

Źródło - http://prezydent2015.pkw.gov.pl/327_protokol_komisji_obwodowej/14369Zagraniczną placówką na Ukrainie, która naliczyła najwięcej głosów na opozycyjnego kandydata od partii PiS Andrzeja Dudy, był Konsulat Generalny RP w Winnicy.

74 proc. osób uprawnionych do głosowania w Winnicy zdecydowało się poprzeć w II turze wyborów prezydenta RP Andrzeja Dudę i tylko 25,84 proc. zagłosowało na obecnego prezydenta, kampania którego była finansowana z funduszy Platformy Obywatelskiej. Drugą co do ilości głosujących na Dudę placówką na Ukrainie był KG RP we Lwowie, gdzie ponad 58 proc. głosujących wybrało kandydata prawicy.

Bronisław Komorowski z kolei triumfował w Łucku (64,91 proc. głosów), Odessie, Charkowie i z lekką przewagą – w Kijowie.

Nie zważając na fakt, że miejscowi Polacy, nawet posiadający Kartę Polaka, nie mogą brać udziału w wyborach prezydenta RP, lecz właśnie w środowisku, gdzie mieszka ich najwięcej – w obwodzie żytomierskim, na Podolu i Galicji Wschodniej wyborcy najaktywniej głosowali za Andrzeja Dudę.

W Rosji z dość dużą przewagą zwyciężył Komorowski, na Kresach I RP – Litwie, Ukrainie, i Białorusi – Duda.

Słowo Polskie, 27.05.15 r., KZ

 

Źródło - http://prezydent2015.pkw.gov.pl/327_protokol_komisji_obwodowej/14369