Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Droga Krzyżowa na górze Pop Iwan

Droga Krzyżowa na górze Pop Iwan

Już w czerwcu 2020 roku rozpocznie się budowa Drogi Krzyżowej ze stacjami, od podnóża góry Pop Iwan aż do samej góry.

„Ta doga będzie najdłuższą i najtrudniejszą ze wszystkich istniejących”, – taka informacja pojawiła się na stronie Obserwatorium „Biały słoń”. Uroczyste otwarcie i poświęcenie Drogi Krzyżowej przez przedstawicieli wszystkich konfesji chrześcijańskich zaplanowano na 14 sierpnia br.

Stacje w postaci wielkich kamieni głazów będą odzwierciedlać ostatnie chwile życia Jezusa Chrystusa w drodze na Kalwarię.

Pomysł stworzenia ekumenicznej Drogi Krzyżowej, która powinna stać się jedną z nowych pereł turystycznych Przykarpacia, należy do Prykarpatskiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka, który wraz z Uniwersytetem Warszawskim obecnie odbudowuje Obserwatorium na Górze Pop Iwan.

„Ta Droga Krzyżowa będzie sprzyjać wzajemnemu zrozumieniu między chrześcijanami różnych wyznań i będzie służyć wszystkim ludziom, aby ich droga na szczyt Czarnogóry, który jest starożytnym sanktuarium, była miejscem wypoczynku i modlitwy na stacjach. W taki sposób wszystkim odwiedzającym nasze Obserwatorium chcemy dać radość i wiarę. Przede wszystkim wiarę w siebie! Jestem przekonany, że Droga Krzyżowa, którą stworzymy, otworzy nowe horyzonty dla każdego, kto ją przejdzie do końca, i da siły, by pokonać szczyty życia! ” – powiedział rektor PNU Igor Cependa.

Więcej informacji na stronie https://observatorium.pnu.edu.ua/post/na-gori-rozpochinayetsya-sporudzhennya-khresnoyi-dorogi

Walentyna Jusupowa, 8 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code