Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Dom Polski w Barze witał gości z Kielc

Dom Polski w Barze witał gości z Kielc

W dniu 22 sierpnia br. Dom Polski w Barze odwiedziła delegacja z Kielc świętokrzyskiego na czele z Panem Andrzejem Prusiem – Przewodniczącym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Przybyłym z Polski gościom towarzyszył Konsul RP w Winnicy Radca – Minister Pan Jacek Grabowski, który po raz pierwszy miał okazję odwiedzić nasza placówkę kulturalną.

Wizyta odbyła się w ramach obchodów 30-lecia Odzyskania Niepodległości przez Ukrainę.

Goście obejrzeli obejście oraz budynek Domu Polskiego, który bez wątpienia stanowi doskonała bazę lokalową nie tylko do nauczania języka polskiego, ale również dla działalności kulturalnej (zgodnie ze statutowym założeniem poznania kultury i tradycji polskiej), po czym zajęli miejsca na Sali widowiskowej.

Zespoły : „Młode Liście”, „Renesans” i „Rezonans” przedstawiły dwudziestopięciominutowy koncert, który wywołał na gościach ogromne wrażenie. Na zakończenie spotkania Pan Andrzej Pruś podziękował artystom z Baru za wspaniały występ. W szczególny sposób podkreślił wkład młodego pokolenia, które z niekłamanym zainteresowaniem i chęcią pielęgnuje polska kulturę. Nie zabrakło również słów uznania dla zespołów „Renesans” i „Rezonans”. Szczególne wzruszenie wywołała wykonana przez nie pieśń „Polskie kwiaty”.

Cieszymy się bardzo, że nasz Dom jest tak często odwiedzany przez Rodaków z Polski. Jesteśmy otwarci i zawsze gotowi okazać gościnność.

Małgorzata Miedwiediewa, 4 września 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code