Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Dom Polski w Barze powitał Świętego Mikołaja

Dom Polski w Barze powitał Świętego Mikołaja

W dniu 6-go grudnia Dom Polski w Barze odwiedził Święty Mikołaj.

Tradycją Domu Polskiego jest to, że w dniu 6-go grudnia w holu i na sali widowiskowej pojawia się pięknie ubrana choinka, a w godzinach popołudniowych, do licznie zgromadzonych dzieci przybywa Święty Mikołaj, szczególnie o tej porze roku oczekiwany przez najmłodszych.

Przybycie Świętego Mikołaja zostało poprzedzone wierszami i piosenkami młodych wykonawców jak również grami i zabawami integracyjnymi, które dla młodszych i starszych dzieci przygotowała prowadząca spotkanie pani Julia Rzemotarska.

Na scenie pojawił się m.in. chór „Młode Listki”, który wykonał piosenki mikołajkowe i zimowe, jak również solistka – Dasza Prisażna. Wśród zaprezentowanych wierszy znalazły się dwa, które zapewniły młodym recytatorom pierwsze miejsce w centralnym etapie konkursu „Kresy”, jaki odbył się tej jesieni w Kijowie.

W interesującym scenariuszu nie zabrakło również informacji na temat, skąd wzięła się rozpowszechniona na całym świecie tradycja związana z postacią Świętego Mikołaja.

W końcowej części spotkania, w takt piosenki „Kochany Panie Mikołaju”, do sali wkroczył długo oczekiwany gość z workiem pełnym prezentów, które następnie trafiły do wszystkich dzieci dzięki życzliwości Konsulatu  Generalnego RP w Winnicy.

Do widzenia Święty Mikołaju!  Czekamy na Ciebie za rok!

Małgorzata Michalska, nauczyciel skierowany do pracy za granicą przez ORPEG, 10 grudnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code