Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Dołącz się” – program wspierania aktywności obywatelskiej na Żytomierszczyźnie

„Dołącz się” – program wspierania aktywności obywatelskiej na Żytomierszczyźnie

10 lutego w sali konferencyjnej hotelu „Reikartz” w Żytomierzu odbyła się prezentacja projektu „Dołącz się” zorganizowana przy pomocy Fundacji „Gromady miasta Żytomierz”.

Udział w prezentacji wzięli przedstawicieli organizacji społecznych, działających w tym mieście i na terenie całego obwodu żytomierskiego, przedstawiciele lokalnych władz oraz media.

Żytomierz, to pierwsze miasto, gdzie odbyła się prezentacja programu. W ramach spotkania zaprezentowano działalność organizacji Pact. Inc., przedstawienie wyników pracy. Uczestnicy projektu podzielili się planami na przyszłość.

Celem programu wsparcia społecznej aktywności „Dołącz się” jest podwyższenie świadomości społecznej i zachęcanie mieszkańców miast i wsi do aktywnego udziału w życiu społecznym na wszystkich poziomach: narodowym, regionalnym i lokalnym. To ma sprzyjać podwyższeniu poziomu wykształcenia obywateli; rozbudowie efektywnych narodowych, regionalnych i miejscowych organizacji, także polskich, inicjatyw dla realizacji demokratycznych reform; podwyższeniu potencjału organizacji społecznych.

Organizacja Pact. Inc. działa na Ukrainie od 2006 roku. Na podstawie wieloletniego doświadczenia organizacji, jej program będzie skierowany na kreowanie propozycji z zaspokojenia podstawowych potrzeb i problemów społeczeństwa ukraińskiego. Pact. Inc., jako międzynarodowa organizacja społeczna, która została założona w 1971 r., działa dzisiaj w ponad 30 krajach świata, przekazazując ich mieszkańcom doświadczenie w podwyższeniu poziomu ich życia; budowanie świata, gdzie każdy ma prawo głosu, prawo na samodzielnie podejmowanie decyzji i branie na siebie odpowiedzialność za przyszłość swoją i kraju, w którym mieszkają.

Projekt „Dołącz się” jest dofinansowany przez USAID przy współpracy z Pact. Inc.

Walentyna Jusupowa. Zdjęcia: www.facebook.com, 12.02.17 r.