Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Dobiegły do końca wspólne ćwiczenia wojsk NATO i Ukrainy na Krymie

Dobiegły do końca wspólne ćwiczenia wojsk NATO i Ukrainy na Krymie

Zdjęcie pobrano z seabreeze.com.ua18 lipca dobiegły do końca wspólne wojskowe ćwiczenia oddziałów wojsk NATO i Ukrainy „Sea breeze – 2013” – informuje służba prasowa Ministerstwa Obrony.

Wśród wykonanych zadań – nauczania z uniwersalnej obrony statków, odbicie ataków z morza i powietrza, poszukiwań i ratowaniu załogi po wypadku, patrolowania w rejonie strefy embarga.

Bardzo sprawnie odbyła się operacja desantowa oraz przymusu podejrzanego statku do zatrzymania przy wsparciu z powietrza z helikoptera Ka-27.
Żołnierze wspólnie wzięli udział w likwidacji skutków „ćwiczeniowego” pożaru w porcie Oczaków przy współpracy z oddziałami ukraińskiego Ministerstwa od Spraw Nadzwyczajnych.

W ćwiczeniach wzięli także udział siły powietrzne Ukrainy, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec. Udzielili oni lekcji obrony przeciwlotniczej statków za pomocą samolotów L-39, ewakuacji rannych, odnalezienia oraz rozbicia oddziałów terrorystycznych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code