Jesteś tutaj: Home » Inne » Do Dubna na Wołyniu dotarł kolejny ambulans w ramach pomocy humanitarnej

Do Dubna na Wołyniu dotarł kolejny ambulans w ramach pomocy humanitarnej

Fot. UM Dubno

Kolejnym dobrym efektem współpracy władz miasta Dubna z polskim miastem siostrzanym Giżyckiem była karetka na potrzeby służby zdrowia, o którą prezydent miasta Wasyl Antoniuk wielokrotnie zabiegał przed zagranicznymi przyjaciółmi.

Samochód Ford Transit Custom został zakupiony od niemieckich partnerów Giżycka, powiat Saalekreis i dostarczony do Dubna przy aktywnej pomocy starosty powiatu giżyckiego Myrosława Dariusza Dżażdewskiego, burmistrza Giżyckiej Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, kierownika wydziału mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce Iwana Pika .

Pojazd ma tylko 5 lat, jego koszt to 25 tys. euro. Znaczący wkład w zakup samochodu miał przewodniczący Rady Miejskiej Giżycka Robert Kempa, który osobiście dostarczył karetkę z Niemiec do Giżycka. Dostawę specjalistycznego samochodu z Polski do Dubna zorganizował burmistrz Wasyl Antoniuk, a obsługę kierowców zapewnił pracownik urzędu miasta Wasyl Bondarczuk.

W warunkach zwiększonego zagrożenia społeczność miasta i nasi obrońcy bardzo potrzebują specjalnych pojazdów medycznych. Taka pomoc jest niezwykle potrzebna przy ewakuacji rannych żołnierzy ze strefy walk do szpitali. Wyrażamy szczerą wdzięczność naszym polskim przyjaciołom braterskim, władzom lokalnym i giżyckiej diasporze ukraińskiej, ich niemieckim partnerom w powiecie Saalekreis. Wasza pomoc jest bezcenna, bo otrzymana karetka to uratowanie życia. Razem zbliżamy się do zwycięstwa nad wrogiem!

Sergij Porowczuk, mw, 20 września 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code