Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Do domu Ojca odeszła Bronisława Nowakowska – wieloletnia strażniczka mogiły polskich żołnierzy w Barze

Do domu Ojca odeszła Bronisława Nowakowska – wieloletnia strażniczka mogiły polskich żołnierzy w Barze

Śp. Bronisława Nowakowska przy mogile polskich żołnierzy w BarzeW dniu 9 stycznia na 74-tym roku życia po ciężkiej chorobie odeszła do Domu Pańskiego p. Bronisława Nowakowska, członkini Stowarzyszenia Polaków im. Konfederatów Barskich w Barze, wieloletnia opiekunka mogiły żołnierzy Wojska Polskiego na barskim cmentarzu parafialnym.

Pani Bronia bardzo kochała życie i kwiaty, była osobą odpowiedzialną, na którą zawsze można było liczyć. Razem z mężem p. Franciszkiem Nowakowskim w 2001 roku podjęli się opieki nad mogiłą polskich żołnierzy, poległych w 1920 r. w walce z bolszewickim zaborcą. Przez długie 15 lat małżeństwo dbało o to, aby na miejscu pochówku zawsze kwitły kwiaty, symbol pamięci i wdzięczności nowych pokoleń Polaków.

W pamięci członków polskiej organizacji w Barze p. Bronisława Nowakowska na zawsze zostanie uśmiechniętą i życzliwą osobą z sercem po brzegi wypełnionym miłością do ludzi.

…Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…

Małgorzata Miedwiediewa, dyrektor Domu Polskiego w Barze, 14.01.17 r.